niedziela, 29 lipca 2012

Akcesoria do domku dla lalek

Moja mama zawsze powtarzała, że jak przejdzie na emeryturę, to zajmie się robieniem domków dla lalek. Parę miesięcy temu zakupiłam w kanadyjskim sklepie, w prezencie dla niej wspaniały i elegancki staroświecki dom. W domu zamieszka wiktoriańska czteroosobowa rodzina. Co prawda budować go jeszcze nie zaczęła, ale planujemy, projektujemy i gromadzimy różne piękne drobiazgi. Lada chwila rozpocznie się budowa, wykończenie - wtedy będziemy zastanawiać się, jakie szczegóły jeszcze są potrzebne, co trzeba wyszukać i kupić, co można samodzielnie zrobić. Prawdę mówiąc dla mnie to też fajna zabawa - dziś postanowiłam zrobić kilka drobiazgów.
Oto one:Kredki zrobiłam z połamanych na mniejsze kawałki wykałaczek, a kubeczek z modeliny. Kombinuję, z czego by tu zrobić fajny, staroświecki drewniany piórnik.


Poza tym zrobiłam trochę kulinarnych drobiazgów - jabłka, gruszki, ziemniaki, bułki, kiełbaski, cebulę, marchewki.. Dodatkowo nieduży świeczniczek i lalka dla kilkuletniej mieszkanki domku dla lalek.
Jak Wam się podobają moje wytwory?


2 komentarze: